Stort tack! Inte bara för gårdagens finstämda vernissage, utan ännu hellre för det långsiktiga förtroendet, trots slitage, motvind, hetsiga missförstånd emellanåt o tusen andra hinder o prövningar… Och ändå: – Så mycket värme!! – Det vågade jag inte räkna med 1980 då jag råkade få turen att få flytta till en egen! etta i ett ”ungkarlshotell” i Bergsjön bland missbrukare och nyss komna o rätt vilsna invandrare. – Jaja: Men kroki är imorgon och onsdagsbion blir enligt önskemål en film om Inge Schiöler ”Ett nytt liv.” Varmt välkomna!

https://www.youtube.com/watch?v=4JJqKexp3J8

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s