Öppen kroki på måndagkvällar, HT 2019

På måndagarna mellan den 02 september – 09 december 2019 fortsätter föreningens medlemmar med sin öppna- ”drop in”-kroki-måndagkvällar på Lindholmens Konstrum, Träverkstaden, entré: Bror Nilssons gata 12. vån 3, Göteborg.

– Obs!!! Skriv in i din almanacka: Uppehåll under HT 2019 blir det på måndagarna 16 september, 14 oktober, 28 oktober och 11 november – Alltså på dessa dagar kan vi inte erbjuda er ”öppen-kroki” på L.K..

– För övrigt, som sagt, alla andra måndagar är ni varmt välkomna att teckna kroki hos oss inom den ovan angivna tidsperioden för 2019-års hösttermin.

Vid varje krokitillfälle har vi tillgång till professionella  modeller för krokiteckning/-målning på måndagskvällar kl 17 30-20 00  på Lindholmens Konstrum.

Tid: Kl 17 30-20 00, med en kvarts kafferast i mitten av kvällen.

Kostnad per tillfälle under våren 2019 är oförändrade : 100:- för icke-medlemmar, reducerad avgift, 80:- per tillfälle för t. ex. pensionärer, studenter och slutligen: 50:- för föreningsmedlemmar. Avgiften betalas på plats ( – Men obsibopsan! – I prasslande kontanter. -Inspirerad av Riksbankens ”skynda-långsamt” vision).

Arbetsmaterial ingår ej.

– Varmt välkomna!

https://www.youtube.com/watch?v=q1lcJC9m8hY

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s