Den accelererande expansionen av det förnimbara i världen; är det egentligen att sitta stilla och se sin egen narcissism – som raketbränsle – i vargögat? – Och nicka av vördnad då och då: ” – Hej bränsle! – Hur står det till?”

– Men skämt åsido: Utan Alla av er som har trott och ( .. – kanske fortfarande!?..) tror på vår verksamhet, skulle allt detta aldrig någonsin existerat. Tack för er lyskraft på natthimmelen! Jo mer jag ”stirrar på den där nattliga”, desto klarare lyser ni där, bildande fantastiska konstellationer! – Som ”Karlavagnens” spridda prickar sedd från Lindholmen…?

G-P 2014 06 05

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s