2 reaktioner på ”Träverkstadens stolt funktionella hölje är betongen av Lindholmens Konstrum

  1. Spricka i ……….. Växtkraft. Något som finns hos växter och barn. Var har vi vuxna vår växtkraft?? Hälsningar från MonaS

  2. Trevligt att höra av DiG Mona!!!
    Ps.
    Nu när jag pratar med Dig här… Kommer jag ihåg när vi, en liten, men tapper gäng, åkte ut till Skärgården och målade ”klippor/vatten/med tillhörande sol-dis… (Minns inte ens vilket år det var….) – Och visst var det Hönö som blev berikad av vår ädla sällskap den gången… ”bortom blåberg och tid”: som Tindrande, bevarat endast av minnets förgyllningspensel…. – Tack för den gången Mona!!!
    Bästa hälsningar, Peter

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s