Vilken trevlig överraskning i TV-programmet ”Sverige!”! – Stort tack Tamara De Laval, Zsuzsanna Larsson Gilice och Kristina Schmid och alla Ni andra som såg till att min ”fjärilshåv med tändstickor i” fick hänga bland träden som del av utställningen”Dold Konst” i Malmö!

 TV-programmet ”Sverige!” (publicerades ikväll 19.00): ”Veckans gäst är författaren Inger Alfvén, som kallats för relationsromanens mästare. Nu är hon aktuell med boken Berör mig inte, berör mig. Dessutom har vi hälsat på hemma hos en taxichaufför som på sin fritid driver en nättidning för människor i länder där journalistik är på liv och död. Och så har vi besökt en park i Malmö för att gå på en konstutställning där verken är dolda i buskarna och träden. Programledare: Ann-Marie Rauer.”

http://www.svtplay.se/video/3850185/sverige/sverige-sasong-12-avsnitt-5-1?start=auto

IMG_3905

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s