Samhällsinfo

Hej,

Idag skrev vår förening kontrakt med vårt fast.bolag om extrautrymme för vår förenings bildkonstnärliga verksamhet.  Möjlighet till intimitet/avskildhet blir det därmed även på de ”värsta” ”överbefolknings”-dagarna genom ett stort och separerat utrymme. Projektarbete kan förberedas i lugn och ro av föreningsmedlemmar  och inte minst kan vi återigen ordna värdiga utställningar i den fina rektangulära extraateljén.

– Visst är det kul!?  ( – I alla fall är det för oss…)

IMG_4133
https://www.youtube.com/watch?v=ESCnCu4NspQ

 

 

 

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s