Dags för ”diskret” påminnelse? – Dagen V närmar sig: Vernissage, Jubileumsfirande lördagen den 14 april kl 12- 17 00 – Varmt välkomna! https://lindholmenskonstskola.com/utstallningar/

Grupputställning: ”Frihamn”

– kring Kent Karlssons inspirerande ”flytande kyrka” -”Tempel för tvivel och hopp” –

Max. 5 verk som på något sätt förhåller sig till ovannämnda ”Flytande Kyrkan”  får lämnas in till den jurybedömda grupputställningen.

Vernissage, Jubileumsfirande(!!…) lördagen den 14 april kl 12- 17 00 och sedan stängs ytterportarna till byggnaden och vi som önskar vara kvar till ”Jubileumsbalen” ordnar vi fram lite mat och dryck och stannar så länge orken / lusten påbjuder.

Utställningen kommer att avslutas / rivas söndagen den 29 april 2018 efter kl 16 00.

2 reaktioner på ”Dags för ”diskret” påminnelse? – Dagen V närmar sig: Vernissage, Jubileumsfirande lördagen den 14 april kl 12- 17 00 – Varmt välkomna! https://lindholmenskonstskola.com/utstallningar/

  1. Hej Peter, Letar och letar och letar på Facebook och mailen efter vernissagekortet eller inbjudan till utställningen som börjar 14 april. Vill du skicka något jag kan skicka vidare till intresserad ev blivande medlem i konstrum? Vänliga hälsningar Susanne Liljenström

  2. Trevligt att höra av dig Susanne! Här kommer vernissagekortet och ni är hjärtligt välkomna att delta på ”valfri nivå”, alltså antingen som utställande konstnär eller som intresserade besökare av utställningen!! Här kommer länk till sidorna på vår blogg: https://lindholmenskonstskola.com/2018/04/11/varmt-valkomna-till-vernissage-pa-lindholmens-konstrum-nu-pa-lordagen-den-14-april-mellan-kl-12-17-00/ och info om utställningens planering: https://lindholmenskonstskola.com/utstallningar/
    Allt gott igen, Peter Hefner

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s