”Ett skepp kommer lastad”… – med en helt ny bro över Älven! – Varmt välkomna till spontant ”öppethus/vernissage i vårt helt ny!(-gamla…) projektrum på Lindholmens Konstrum idag kl 17 30!

”Urval ur höstens arbeten” utställning av skolans/föreningens Deltagare/Medlemmar vernissage torsdagen den 28 november kl 17 30 – 20 00. Utställningen pågår till onsdagen den 11 december till 17 30. (mera detaljerad öppettid, klockslag.. kommer i samband med utställningen)

Utställningens ”röda tråd” (förutom ”höstskörds-idén”…) är att alla verken kommer att baseras på  gyllene snittets proportioner och består endast av verk i formatet 21 X 34 cm, 34 x 55 cm och 55 x 89 cm.

https://lindholmenskonstskola.com/utstallningar/

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s