Vill du hämta färdigthärdade oljemålningar från ateljén? – Det allra säkrast är att vänta tills alla helger /mellandagar över: För det kan vara så att även övriga småföretag som vi har på våningen håller sig stängda under denna period och då är branddörrarna till vår korridor hålls låsta… Och troligen finns det då ingen personal heller i närheten… – Men under tiden: God Jul o Gott Nytt År igen!!

img_6240

3 reaktioner på ”Vill du hämta färdigthärdade oljemålningar från ateljén? – Det allra säkrast är att vänta tills alla helger /mellandagar över: För det kan vara så att även övriga småföretag som vi har på våningen håller sig stängda under denna period och då är branddörrarna till vår korridor hålls låsta… Och troligen finns det då ingen personal heller i närheten… – Men under tiden: God Jul o Gott Nytt År igen!!

  1. Var synd…. jag som hade planer att komma igång just på mellandagarna. Skall man räkna med otillgänglighet vid alla storhelger, påsk o.s.v God Jul och hälsningar från Ulla-pia

  2. Men Ulla-Pia: Du som Medlem har ju nyckel till alla branddörrar..!! Så välkommen att jobba när det än passar dig!!
    God Jul! Peter (Fråga Eva om Du undrar kring nyvklarna…)

  3. Men Ulla-Pia: Du som Medlem har ju nyckel till alla branddörrar..!! Så välkommen att jobba när det än passar dig!!
    God Jul! Peter (Fråga Eva om Du undrar kring nyvklarna…)

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s