Avhämtning av utställda verk! – Viktigt praktiskt info om hämtningstider och bemanning!

Tack än en gång Alla er för jättefint och värdigt Jubileumsfirande! Ni ska veta att det var många-många positiva kommentarer både kring helheten och kring enskilda delar av utställningen. (- Kommersen uteblev dock..??.. – Nåja, det är ju inte allt! (- Bara: nästan….))

Hämtning blir endast möjligt på följande tider:

Denna vecka (v.18):

Onsdagen 2 maj mellan kl 11 30 – 18 00, torsdagen 3 maj mellan kl 11 30 – 18 00.

Hämtning nästa vecka (v.19):

Måndagen 7 maj mellan kl 11 30* – 18 30, tisdagen 8 maj mellan kl 11 30* – senast 17 00 – obs den kortare tiden!, onsdagen 9 maj återigen mellan kl 11 30* – 18 00.

*För att ni ska kunna utnyttja lunchrasterna för hämtning även v.19 behöver vi hjälp med bemanningen i ateljén vi är nämligen är ev ute med kursdeltagarna vid ev. fint väder….- alltså ingen bemannar ateljén då… vore tacksamt med någon frivillig (möjligen någon av er som ändå har varit med utställningen..??..) som kunde vara på plats i ateljén o ta emot folk som ev. kommer o hämtar sina verk just då… Det är tiderna mellan kl 11 30 – senast kl 15 30 som gäller – sedan är vi helt säkert tillbaka från ”expedition” ute i det fria.  Vore extremt toppen!  – Tack för förståelse o ev. entusiasm!

Vi ber er att vara noga med tiden och inte komma för sent: Vi har inte anställd personal som bemannar ateljéerna hela tiden: Därför all förfrågan  om nån sorts ”undantag / individuell särbehandling” ( och all form av SMS, E-mail, telefonsamtal och allra minst!! s.k. ”röstmeddelanden”) UNDANBEDES SNÄLLT MEN RÄTT SÅ ”VERSAL-TYDLIGT” här!!!!!

Ni som av någon anledning inte kan hämta tavlorna (eller kan be något Ombud i er omgivning att göra det åt er) under dessa fem!! erbjudna dagar får vänta till september när vi återigen kommer vara på plats i samband med att våra nya målarkurser påbörjas – Återigen: se kurs-starttider på vår bloggsida https://lindholmenskonstskola.com utan(!!!!!) att fråga på annat sätt! – Stort tack för förståelse därom!

Och än en gång: Vi är lyckliga över den fina utställningen och rörda över all engagemang och intresse som ni har visat vår lilla förening! – Stort tack igen!!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=Jmp8pmQjOdc&t=14s

 

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s